ZUHAL BUĞDAYLI "ÇOCUKLARIMIZLA GURUR DUYDUM"

ZUHAL BUĞDAYLI "ÇOCUKLARIMIZLA GURUR DUYDUM"

ZUHAL BUĞDAYLI YÖNETİMİNDE İZMEK TİYATRO DRAMA OKULU ÖĞRENCİLERİ CESUR AHMET ÇOCUK OPERASINI SERGİLEDİ...

16 Mayıs 2018 - 14:11 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 14:34

İzmit İlçe Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İZMEK tiyatro drama okulu öğrencileri önceki gün  Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahne aldı. Prof.Dr Aynur Elhankızı'nın eseri olan Çocuk Operası “Cesur Ahmet” Zuhal Buğdaylı'nın yönetiminde gösterime sunuldu. Minik öğrencilerin büyük performansı izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Ilk Türk çocuk operası olan Cesur Ahmet, Azeri bir masaldan esinlenerek yazılmış olan eserin gösteriminde büyük pay sahibi olan Prof.Dr. Aynur Elhankızı (Nayır) Solfej, Armoni, Dikte çalışma kitapları sahibidir.

Prof.Dr Aynur Elhankızı( Nayır) ortaya çıkan tablodan dolayı çok gururlu ve duygulu olduğunu belirterek "Çocuklarımızın ortaya çıkardığı performanstan çok gurur duydum. Ne denli doğru bir çalışma ve yatırım yaptığımızı görmenin haklı gururunu yaşadık” dedi.

İZMEK ekibini aylardır bu gösteriye hazırlayan Zuhal Buğdaylı, kostüm, dekor tasarım, mizansen kurgu, oyunculuk, ses düzeni ile bizzat ilgilendi. Buğdaylı “Aylardır yapmış olduğumuz çalışmanın bu denli çok beğenilmesi beni son derece mutlu etmiştir. Çocuklarımızın hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyorum. Sayın veliler sizlerin burada 1 çocuğunuz varsa benim 50 çocuğum var. Buradaki her çocuk ile gurur duyuyorum, hepsi ile daha büyük projelere imza atacağız” dedi.

Katkı ve destekte bulunanlar ;
Müzik Kayıt: Hasan Delen
Piyano: Prof Dr Aynur Elhankızı 
Keman: Yakup Aksoy
Keman: Melih Ertaş 
Viyolonsel: Jiyan Aktaş
Flüt: Şeyda Eker
Bağlama: Ahmet Kaya
Şan: Berathan Baytemir 
Dans koreografi: Zuhal Buğdaylı&Figen Derin

Prof Dr Aynur Elhankızı Nayır 
1990-1995 yılları arasında Azerbaycan Devlet Konservatuarı'nda eğitim görmüş, Müzik Tarihi ve Teorisi Fakültesi'nden derece ile mezun olmuştur.

1995-1996 yılları arasında Bakü Müzik Akademisinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Bakü Müzik Akademisi'nden Mastır derecesini almıştır.

1996-2001 yılları arasında Bilkent Üniversitesi “Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi"nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır.

2001-2004 yıllarında Bakü Müzik Akademisi'nde Öğretim Üyeliğine devam etmiş ve Doktora programını tamamlamıştır. Bakü Müzik Akademisi'nde Yrd. Doç. Dr. ve Doç. Dr. unvanlarını almıştır.

2004 yılından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında göreve başlamıştır.

2012 yılında T.C. YÖK tarafından Doçentlik, 2018 yılında da Profesörlük ünvanını almıştır. Müziksel araştırmalar üzerine yazılmış ve yayınlanmış kitapları ve makaleleri mevcuttur. Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında, Prof. Dr. olarak Akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Zuhal Buğdaylı 
2000-2002 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü imam üniversitesi Büro yönetimi ve Sekreterlik okumuştur.
2002 de Selçuk üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarına dereceyle Opera Anasanat Dalı Şan bölümüne girmiş 2007 senesinde geçirdiği talihsiz kaza ile eğitiminde gerilediği yıllarda tanıştı Prof Dr Aynur Elhankızı ile hızla arayı kapatıp hayatına ve eğitimine  İstanbul TC Haliç Üniversitesi Opera Konser Şarkıcılığı ile devam etti. TC Haliç Üniversitesinde eğitimine devam ederken Docent Ezgi Saydam'ın asistanlığını da yapan Zuhal Buğdaylı burada pedagojik formasyon eğitimi de alarak Müzik öğretmeni olarak eğitim vermeyi sürdürüyor. Aynı zamanda Bukalemun Müzik stüdyosunda Vokal koçu Müzik yönetmenliği, Fonza Müzik Organizasyonda Solist Sanatçı, Zuhal Müzikte Piyano  ve Ses eğitimi vermektedir. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat
KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat
Almanya’da öğrenip Kocaeli’de uygulayacak
Almanya’da öğrenip Kocaeli’de uygulayacak