Geç kalmayalım

Geç kalmayalım

65 yıllık tarihine ikinci resmi şampiyonluğunu sığdırabilen Gebzespor’da sessiz bekleyiş devam ediyor. 13 Mayıs’ta gerçekleşecek seçim öncesin mevcut başkan Yusuf Öztürk aday olmayacağını belirtti. Efsane başkan İlker Çakır “ben yokum” diyor. Gözler Belediye başkanı Adnan Köşker’de.

08 Mayıs 2018 - 15:50

BELİRSİZLİK CAN SIKIYOR

BAL 11.grupta tarihi bir başarıya imza atan İstanbul ekiplerini altına alarak final maçında Eskişehir’de 10BİNGEBZELİ ile şampiyonluğa uçan Gebzespor’da kutlamalar bitmek bilmedi. Ancak Gebze meydanda gerçekleştirilen kutlamalarda yönetim ve taraftar arasındaki anlaşmazlık olağanüstü kongre kararı alınmasına neden olmuştu. Mevcut Başkan Yusuf Öztürk kongre kararını duyururken “aday olmayacağım” dedi. Bu gelişmeler camiada şampiyonluk sevincini kursaklarda bırakırken, geçen sürece rağmen herhangi somut bir gelişme yaşanmaması canları iyice sıkmaya başladı.

KÖŞKER VE ÇAKIR, ÖZTÜRK’Ü ZORLUYOR

Gebzespor’un efsane başkanı İlker Çakır görevi Yusuf Öztürk’e bırakırken “Her zaman her konuda yanındayım, bu ekibi 3.lige çıkart 70 alacaklı sporcudan temizleyip son 11 oyuncunun engel olduğu transfer yasağını ben kaldıracağım” sözünü vermişti. Şampiyonluk sürecinde her daim menekşenin ve Öztürk yönetiminin en büyük destekçilerinden olan Çakır “Bu başarının mimarı olan Yusuf Öztürk yönetimini daha da güçlendirip, lig atlatarak profesyonel bir yapıya bürünmelidir. Öztürk’ü yine maddi manevi her türlü destek sunmaya hazırım” dedi.

Özellikle bu sezon başında kulüp ile yakın ilişki halinde olan Belediye Başkanı Adnan Köşker’de mevcut başkan Yusuf Öztürk’ün devam etmesi hususunda bir çok platformda dile getiriyor. 13 Mayıs tarihinde saat 10.00’da Gebzespor kulüp lokalinde gerçekleşecek. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde ise bir hafta sonra aynı yer ve saatte gerçekleşecek.

GEÇ KALMAYALIM

Elde edilen başarının ve şampiyonluğun tadını bile tam anlamı ile yaşayamayan Gebzespor camiasında geçmiş dönemlerde de böylesine kaoslar yaşanmış, lige geç hazırlanılmış ve faturası da ağır ödenmişti. Geçmişten ders alınarak aynı hataların bu sezon yapılmaması için, yeniden kavuştuğumuz profesyonel ligde sancılı bir süreç geçirmemek için geç kalmadan harekete geçilmesi gerekiyor. Transfer yasağı, futbolculara olan borçlar, SSK ve vergi gibi bir çok sıkıntıların beklediği yeni yönetimin bir an önce belirlenip çalışmalarına start vermesi gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat
KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat
Almanya’da öğrenip Kocaeli’de uygulayacak
Almanya’da öğrenip Kocaeli’de uygulayacak